Novinky

 • 29.11.2016 09:38

  Oční testování

  V neděli 27.11.2016 jsme s Baxíkem zajeli k panu veterináři, aby Baxíkovi udělal testy na dědičné oční vady. K mé velké radosti vyšlo všechno nejlépe jak mohlo a Baxík je prostý dědičných očních vad :) Máme skutečně velkou radost! Protože to nejdůležitější je zdraví :)

 • 25.10.2016 14:44

  Plánují se první Baxovi potomoci

  V Chovatelské stanici Bellezza Bohemia se plánuje vrh A a jeho tatínkem by měl být náš Bax Hostýn Hunter. Maminkou bude jeho velká láska Bellezza Mia Campo Stellare. Krytí je plánováno na konec roku :) O novinkách vás budeme včas informovat :)

  Držte palce :) V případu zájmu o štěňátko nás neváhejte kontaktovat :)

 • 18.08.2016 07:33

  Pohár OMS Karviná - 13.-14.8.2016

  O uplynulém víkendu jsme se s Baxíkem zúčastnili Poháru OMS Karviná. Jedná se o PZ s SZVP s udělováním titulu CACT. Nervíky u paničky pracovaly již tak týden před zkouškami, Baxík opět lážo plážo veget :). V sobotu jsme začínali vodními pracemi a nebýt mé chyby na dohledávce kachny v rákosí, bylo by to za plný. I tak ale krásný výsledek 95b/100 a jelo se dál :). 

  V neděli mi bylo snad ještě hůř než v sobotu, sluníčko začínalo péct již od rána. Nejdříve jsme všichni jeli na aport kachny z hluboké vody  a Baxík KONEČNĚ poprvé na PZ za 4!!! Juch juch !! :) Potom vlečky, dohledávky - v šílené řepě a horku a na závěr hledání, vystavování (našel ho v té řepě bažanta jednoho-uffff), postupování atd atd. PZ nakonec se dvěmi trojkami (jedna z klidů před srstnatou, která nebyla a jedna malá, která udělala velkou, z přinášení srstnaté).

  Sma sumárum za oba dny 388b/400 a 3. místo, hned za dvěmi výmarkami :). Jsem šťastná přešťastná. Nejen, že se povedlo projít v I.ceně, ono se dokonce stálo na bedně a jako bonus jsme dostali res.CACT!!!! Veselme a radujme se :) Baxík mi opět ukázal, zač je toho loket :*

 • 05.05.2016 08:56

  PZ Českých fousků (CACT) - OMS Opava

  Na prvního máje jsme se rozhodli, že s Baxíkem zahájíme zkouškovou sezónu na Podzimních zkouškách se zadáváním titulu CACT. Jak již bývá zvykem, já jsem od 4h od rána nemohla ani oko zahmouřit a děsila se úplně všeho, jako by snad měl přijít konec světa. Baxík jako vždy, laxní přístup a jelo se směr Hlučín. Když jsme dorazili na místo, už nebylo co losovat, zbylo na nás poslední startovací číslo 17, tedy 3. skupina a šlo se na věc. Počasí troufám si říct bylo téměř ideální - tedy pro psy, mě byla zprvu zima jako blázen :-D

  Po ,,nevím co to zase dělá" na aportu kachny z hluboké vody, kdy jsme si tak tak odnesli 3 už šlo vše ale jako po másle a vše ostatní za 4 bez jediného zaváhání.

  Den to byl tedy nakonec krásný a pro nás velmi úspěšný. Celkově jsme si odnášeli 296b z 300 možných, 4. místo z 24 nastoupených psů a titul res. CACT!

  Moc děkuji všem za odvoz, podporu, rozhodčím za posuzování a milý přístup, organizátorům za vytvoření pěkné atmosféry, a hlavně děkuji Baxíkovi, který opět předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů a dokázal, že i maďar s paničkou-vůdkyní něco umí :-)

  Podrobnější článek v sekci ,,Zkoušky".

  Za foto děkuji Tereza Krettková Photography :-)

 • 26.04.2016 20:49

  IDS Opole (PL) 24.4.2016

  V neděli 24.dubna jsme se vypravili na výstavu do polské Opole. Společnost nám dělala Janča s CranBerry Majesty Thug. V skutku aprílovém počasí se Baxík švédskému rozhodčímu líbil. A tak jsme si při startu ve třídě pracovní odnesli: V1, CWC, Best dog a BOB!!! Rozhodly jsme se, že počkáme na závěrečné soutěže a vyplatilo se! Baxík se v rámci FCI skupiny 7 umístil na krásném 4.místě a získal tedy ocenění BIG4!!! Díky tomuto krásnému výsledku splnil podmínky pro udělení titulu Polský šampion!! Děkuji moc Janči za podporu, trpělivost a tak vůbec :-). Za fotky děkuji Pavlovi Meisnerovi a "Wyzly v objektiwe".

  Bax Hostýn Hunter

  Judge:Paul H. Stanton

  V1, CWC, Best dog, Best of Breed, BIG 4 !!!


   

   

   

   

   

 • 11.04.2016 11:29

  NDS Ostrava

  V sobotu 9.4.2016 jsme si s Baxíčkem zajeli z nostalgie na výstavu do Ostravy. Počasí absolutně nepřálo, byla zima a vydatný déšt. V těchto velmi náročných podmínkách posuzoval pan Luděk Müller a to velmi přísně. Nejeden pejsek si odnesl VD nebo V1 bez titulu. Baxík se mu však líbil a tak si jako jeden z mála odnesl i titul CAC, a to ve třídě vítězů :-).

  V závěrečných soutěžích ještě Baxík startoval po boku Cora Belly MT v soutěži o Nejlepší pár výstavy. Pro ně i pro mě to byla veliká premiéra, která ale dopadla na výbornou. Z 23 přihlášených párů jsme si nakonec doběhli pro krásné 6. místo!!!

 • 22.03.2016 07:37

  NDS Katowice 19. a 20.3.2016

  Minulý víkend jsme s Baxíkem vyrazili na výstavu do polských Katowic. Společnost nám dělala Beruška (Cranberry Majesty Thug), která byla přihlášena do pracovní třídy. 

  Sobota: V1, CWC, Best of working

  Neděle: V1, CWC. Best working, BEST OF BREED

  Berušce se také dařilo (2x CWC, Best Bitch + 1x BOS)

  Víkend to byl tedy úspěšný a my máme radost, že oběma chybí už jen jedno CWC, aby se z nich stali polští šampioni krásy :-)

   

 • 18.02.2016 17:05

  Test na gen dlouhé srsti

  Vzhledem k nynější rozjitřené diskuzi kolem nositelů genu dlouhé srsti, při jejichž spojení dojde k narození dlouhosrstých štěňat, se panička rozhodla mě otestovat. To abychom věděli, jestli tento gen nesu taky nebo ne :-) A dneska nám přišli výsledky :-) Panička chvíli juchala a pak mi řekla, že NEJSEM NOSITELEM GENU DLOUHÉ SRSTI  - výsledek N/N (longhair free).

  Máme z toho s paničkou velikou radost :-)

 • 18.01.2016 18:12

  MVP Nitra - Bax novým Slovenským šampionem krásy!!!

  O víkendu 16.1. - 17.1.2016 jsme se vydali zabojovat na mezinárodní výstavu do Nitry. Z předešlého roku jsme měli již nějaký ten CAC a tak jsme si moc přáli získat poslední, potřebný CAC, abychom z Baxíka udělali Slovenského šampiona. Na cestu jsme se vydali už v pátek a nutno podotknout, že byla opravdu dlouhá. V sobotu ráno jsme dorazili na výstaviště v Nitře připravení zabojovat. Jako soupeře ve třídě pracovní jsme měli Arta od Oskavy a Magasparti Rutinos Adu. Z kruhu jsme si první den odnášeli V2, res.CAC, res. CACIB. Spokojenost byla tedy na místě, nezačali jsme vůbec špatně :-). V neděli už jsem předem házela flintu do žita, ale rozhodli jsme se udělat maximum. Baxík jakoby mi rozumněl a skutečně se snažil. Běžel jako o závod, stál jako přikovaný, byla jsem na něj pyšná. A pak....se to stalo....pan rozhodčí ke mě přišel a oznámil mi, že jsme dostali V1, CAC....neumím popsat, co se ve mě v tu chvíli odehrálo, ani si moc nepamatuju, co se dělo :-D. Měla jsem slzy v očích (a teď je mám znovu). Neuvěřitelný pocit štěstí a hrdosti, že jsme to dokázali!

  Za chvilku jsme ještě vyběhali CACIB a BOS, ale to už byla jen třešinka na dortu. 

  Suma sumárum, Baxík je Slovenský šampion krásy a my jsme na něj strašně, ale strašně moc pyšní!!!!

  Za fotečky moc děkujeme Adélce Cori (Firehunter kennel), za podporu všem kamarádům, kteří nám fandili a páníčkovi :-*

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  .

 • 02.11.2015 08:55

  DuoCACIB Praha 31.10.2015 - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOS !!!

  V sobotu jsme se s Baxíkem zúčastnili poslední výstavy letošního roku s jediným cílem....dotáhnout toho "granda". V sobotu jsme ve třídě šampionů nastoupili proti Csardasovi Danitty a zadařilo se :-). Z kruhu jsme si odnesli V1, CAC. Po dalších kolech s několika psy z ostatních tříd a následně i CACIB fenou a BOJem, jsme si odnášeli V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOS!!

  Neumím ani slovy popsat, jak obrovskou radost jsem měla a mám. Bax teprve v květnu dodělal Českého šampiona a já si říkala, že toho Grandšampiona jen zusíme. Následoval obrovský úspěch na NVP v Mladé Boleslavi, pak v Českých Budějovicích a při třetím startu v šampionech se podařilo získat i poslední třetí čekatelství...Jsem na něj moc pyšná, vyrostl nám opravdu do krásy a v kruhu se chová úžasně.

  Děkuji Baxíku, že jsi mi umožnil tohle zažít!!!

 • 12.10.2015 11:35

  MVP České Budějovice 10.10.2015 - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB!!!

  V sobotu jsme se s Baxíkem vydali do Českých Budějovic. Poté, co nás páneček vyšplouchl (kvůli pracovním povinnostem) s odvozem a zachránila nás Jana Mošnerová od Belly (Cora Bella MT), jsme po šesté ráno vyjeli směr Jižní Čechy. Baxík byl po celou dobu výstavy v kennelce a tak, když jsem ho z ní chvilku před tím, než jsme měli jít do kruhu, vytáhla, řádil jako pominutý...:-(. Maďarské ohaře posuzoval velmi přísně pan rozhodčí Miroslav Václavík a tak i já jsem začla mít trošku strach z našeho výsledku.

  Ten se však rozplynul asi za půl hodinky, kdy jsme si z kruhu odnášeli neuvěřitelný výsledek V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB a BOB!!

  Na závěrečné soutěže jsme nečekali, já byla utahaná jako kotě a náš odvoz pospíchal domů, protože se druhý den měl účastnit ZV (mj. úspěšně je složily holky v 1.ceně)

  Dostali jsme dva kráááásné poháry, nakoupili Baxíkovi dárečky za odměnu a frčeli domů :-)

  Ráda bych poděkovala moc a moc Janči za odvoz - bez vás by se tohle nepovedlo :-) a pak taky Karlu Vadlejchovi, Zuzce Šimíčkové a Janči Mošnerové za fotečky :-)

  Gratulace frčí Dáši Munžilové a Claudince, Zuzce a Argovi a Karlu Vadlejchovi s Gleníkem, který se na svůj věk krásně

  prezentoval ve veteránech :-)

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

Barbora Bažanowská
Slatina 24
Slatina u Bílovce
742 93
CZ

+420 724 522 464

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode