Novinky

 • 22.01.2013 18:07

  Procházky a odpočinek

  Díky sněhové/ledové pokrývce, která se v našem okolí vyskytuje už poměrně dlouhou dobu, máme nastavený klidový režim. Chodíme na procházky a maximálně sem tam procvičíme nějaké to přivolání. Chodíme se taky párkrát do týdne podívat na místa, kde bývá zajíček, ale poslední dobou se asi přestěhoval jinam. A to i přesto, že mu na "jeho místo" Lukáš s Baxem zanesli nějakou tu mrkev, aby se zajíc nikam nestěhoval. Takže Baxík si momentálně jen vesele pobíhá po venku a nebo hoví doma v pelechu. Už se ale všichni nemůžeme dočkat, až opadne sníh a my vytáhneme z mrazáku nějakou tu zvěřinu. A abych nezapoměla, díky šikovným myslivcům máme doma zmražené už dvě lišky!!! A ta jedna váží dokonce 7,5kg !!!!  No, Baxík se má na co těšit :-D.

 • 03.01.2013 15:43

  Zpět ve výcviku

  Na Nový rok jsme se již odhodlali a vydali se s Baxíkem trochu pocvičit na pole. Po úrazu, který utrpěl na honu, a ze kterého se mu udělali dva nepěkné abscesy, musel být přes tři týdny doma, v klidu a v úvahu nepřicházela ani delší procházka, protože oba abscesy byly na tlapce. (Pod článkem vizte foto našeho marodícího zrzka:-))

  A tak jsme na Silvestra rozmrazovali králíka, který už měl to nejlepší za sebou a 1. ledna jsme si zkusili asi 4 vlečky. Bax stále moc nepochopil, že stopy se má držet až do konce a po vypuštění se stopy držel takových deset metrů a pak už si "jel to svoje". Takže jsme ho nakonec museli provést skoro celou vlečkou, aby to pochopil.

  S aportem stále vymýšlí hlouposti, takže mu utíkáme, škubeme na stopovačce a tak podobně. Ale asi málo, protože si to pamatuje maximálně jedno odpoledne.

 • 10.12.2012 09:00

  Hon MS Březiny 8.12.2012

  V sobotu 8.12. jsme se s Baxíkem zúčastnili dalšího honu, v pořadí letos již třetího. Tentokrát opět na drobnou zvěř. Povoleno bylo střílet zajíce, bažantí kohouty, lišky a straky, poslední dvě jmenované však ulovené nakonec nebyly ani po jednom kuse.

  Svého prvního honu jsem se zúšastnila také já a zážitek to byl vskutku silný. Párkrát mi zatrnulo, když se střílelo v nepřehledném terénu, ale musím si holt zvykat :-D.

  Uloveno bylo nakonec 7 zajíců, nespočet bažantích kohoutů a jeden kus srnčí, prootože bylo chyceno psem (ne naším Baxem :-D). Bax předvedl průměrnou poslušnost, perfektní klidy, když se doslova kolem něj prohnaly dvě srny a zajíc, tak jen stál a koukal.

  Večer na myslivecké chatě jsme si díky "akci s bažantem", kdy jsem se zřejmě nad poměry radovala s přineseného bažantího kohouta tak moc, že to slyšeli všichni (i ti co byli celkem daleko), odnesli krásné ocenění pro Nejlepšího psovoda honu.

  Máme velikou radost nejen z honu, ale i z programu na myslivecké chatě, kdy jsme se opravdu nasmáli až až a najedli se výborného srnčího guláše.

  Děkuji tímto MS Březiny, že jsme se mohli zúčastnit. Odnesli jsme si spoustu zkušeností a nových zážitku. A pak také děkuji svému psovi, který aniž by věděl, pracoval překvapivě dobře "pod puškou", a ukázněně se nevzdaloval na větší vzdálenosti.

 • 04.12.2012 21:34

  Hon Kravaře 1.12.2012

  V sobotu 1.12.2012 se Lukáš s Baxíkem zúčastnili již v pořadí svého druhého honu. Cílem byl tzv. výcvik v praxi, hlavně jsme chtěli vyzkoušet, jak bude Bax reagovat na teplou zvěř. A i přes to, že jsem se s Baxem den před honem nervovala na aportu zajíce, tak v sobotu předvedl celkem kvalitní práci. Zkusil si také dvě dohledávky a také přeplavat Opavici pro jednoho trefeného bažanta.

  Celý hon ho vyčerpal natolik, že doslova prospal celou neděli a půl pondělí (o sobotě nemluvě). Takhle "zničeného" jsme ho ještě nezažili a užívali jsme si toho klidu :-D.

  Tuto sobotu nás čeká další hon. Opět na zajíce a bažanty. Tentokrát se v premiéře zúčastním i já a už se moc těším.

 • 05.10.2012 14:34

  Spustili jsme nový web

  Spouštíme nový web Baxe Hostýn Hunter. Budete zde informováni o našich loveckých i výstavních úspěších i neúspěších. Doufáme, že zde najdete vše, co hledáte a pokud ne, můžete nám napsat do návštěvní knihy. Doufáme, že se vám naše stránky budou líbit.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Kontakt

Barbora Bažanowská
Slatina 24
Slatina u Bílovce
742 93
CZ

+420 724 522 464

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode