Lovecký výcvik

S loveckým výcvikem jsme začali, když bylo Baxovi asi sedm měsíců. Zpočátku se to nejevilo nějak moc slibně. Důležitější pro něj bylo hrát si s psími kamarády, než hledat nějakou křepelku. V dubnu jsme se zúčastnili čtyřdenního výcviku na Rusavě, kde jsem se dozvěděla, jak s ním cvičit a jak podpořit jeho chuť k práci. No a už v květnu jsme si začali chovat vlastní křepelky, se kterými vyrážíme na výcvik jednou až třikrát týdně. To záleží na tom, zda nás čekají zkoušky. Baxík se za pár měsíců změnil v chuťového psa, který je celý nedočkavý, když mě vidí, jak si beru lovecké vodítko. Na poli běhá rychle a vytrvale, se systémem to bývá občas horší. Vystavování má nejpevnější na křepelce, to vydrží velmi dlouho "bez hnutí".

Z času na čas jezdíme na výcvik a pro cenné rady k našemu chovateli Milanovi, který s námi stráví několik hodin na poli (a to i v dešti a zimě) a vysvětlí (hlavně mě) jak mám s tím psem vlastně pracovat. Pro cenné rady si jezdíme taky k Janě Šedové, která má na svém kontě již dva krásné vrhy MOK a doma dvě velmi šikovné fenečky. Elektronicky nám radí majitelka Baxova tatínka - Petra Janíková. K té si chodím pro radu zejména ohledně výstav. No a v neposlední řadě jsme nedávno začali komunikovat a cvičit ve Frenštátě pod Radhoštěm u Lucky, která má doma taktéž zrzavce.

Zatím patříme mezi bažanty s minimálními zkušenostmi. Jsme ale rádi, že jsme objevili krásu lovecké kynologie, protože není nic lepšího, než vidět ohaře při práci, která je pro něj přirozená. A to štěstí a radost, která se zrdcadlí v těch jejich očích, tak tu prostě nic nenahradí.

 

Kontakt

Barbora Bažanowská
Slatina 24
Slatina u Bílovce
742 93
CZ

+420 724 522 464

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode