Hon MS Březiny 8.12.2012

10.12.2012 09:00

V sobotu 8.12. jsme se s Baxíkem zúčastnili dalšího honu, v pořadí letos již třetího. Tentokrát opět na drobnou zvěř. Povoleno bylo střílet zajíce, bažantí kohouty, lišky a straky, poslední dvě jmenované však ulovené nakonec nebyly ani po jednom kuse.

Svého prvního honu jsem se zúšastnila také já a zážitek to byl vskutku silný. Párkrát mi zatrnulo, když se střílelo v nepřehledném terénu, ale musím si holt zvykat :-D.

Uloveno bylo nakonec 7 zajíců, nespočet bažantích kohoutů a jeden kus srnčí, prootože bylo chyceno psem (ne naším Baxem :-D). Bax předvedl průměrnou poslušnost, perfektní klidy, když se doslova kolem něj prohnaly dvě srny a zajíc, tak jen stál a koukal.

Večer na myslivecké chatě jsme si díky "akci s bažantem", kdy jsem se zřejmě nad poměry radovala s přineseného bažantího kohouta tak moc, že to slyšeli všichni (i ti co byli celkem daleko), odnesli krásné ocenění pro Nejlepšího psovoda honu.

Máme velikou radost nejen z honu, ale i z programu na myslivecké chatě, kdy jsme se opravdu nasmáli až až a najedli se výborného srnčího guláše.

Děkuji tímto MS Březiny, že jsme se mohli zúčastnit. Odnesli jsme si spoustu zkušeností a nových zážitku. A pak také děkuji svému psovi, který aniž by věděl, pracoval překvapivě dobře "pod puškou", a ukázněně se nevzdaloval na větší vzdálenosti.

Zpět

Kontakt

Barbora Bažanowská
Slatina 24
Slatina u Bílovce
742 93
CZ

+420 724 522 464

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode