Je libo k obědu kachnu nebo králíka?

16.12.2012 19:03

9/2012

Králík, kachna, bažant a kdo ví, co nás ještě čeká. Před několika dny nastal v našich životech velký zlom. Bax KONEČNĚ začal aportovat. Zkoušeli jsme to oparvdu, opravdu dlouho. Pak jsem se naštvala, navštívili jsme našeho chovatele a hle! Během týdne aportujeme jako blázni. Zatím jsme si vystačili s dřevěnou činkou zakoupenou někdy v dubnu, možná dřív. Jenže činka vážící asi 450g je jaksi málo. A tak už týden zjišťuju jak v aportech pokračovat a co pořídit dál. Doručovací služby už mi brzy přivezou dvě nové činky - 1000 a 2000g a taky atrapu bažanta - jen 500g - objednávala jsem v zápalu nadšení to první co jsem našla.

Myslím ale, že pro začátek to bude stačit, neboť jsme mu zkoušeli narvat do tlamy dummy se srstí zajíce (nebo to byl králík?) a moc se na to netvářil. Chlupy v tlamě zřejmě nebudou patřit k jeho zálibám.

 

kachna-divoka-76.jpg

Větší problém nastává s opravdovou zvěří. Už jsem zjišťovala a koukala na internet a vypadá to, že doma budu potřebovat uskladnit asi dva králíky, 2-3 kachny a alespoň 1 bažanta. To vše do malého mrazáku, který se tradičně nachází pod ledničkou. Již nyní ale největší šuplík vlastní náš pes - má zde své masíčko a podobné pochutiny. Vypadá to tedy zatím tak, že Baxův mrtvý a zmrzlý králík bude uskladněn vedle zmrzlého černého rybízu, který jsem letos tak pečlivě sbírala....kam dáme zmrzlinu...netuším.

Mohli byste namítnout, že si máme pořídit druhý mrazák. Jenže v našem pidi bytě bychom kvůli tomu museli vystěhovat asi jídlení stůl, nebo uříznout kus kuchyňské linky. Což jak jistě uznáte není zrovna to pravé ořechové.

A tak místo toho, abychom měli v mrazáku kuře k nedělnímu obědu, budeme tam mít jiné zvířectvo. Bohužel nepoživatelné.

Důležité ale je, že bude mít Baxík co aportovat, no ni???

Zpět

Kontakt

Barbora Bažanowská
Slatina 24
Slatina u Bílovce
742 93
CZ

+420 724 522 464

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode