Zrzoun vs. všechny ostatní aktivity

16.12.2012 19:00

ZRZOUN vs. VŠECHNY OSTATNÍ AKTIVITY

Ano, je to tak. Tento příspěvek je o tom, jak veškerý váš volný čas pohltí toto "nevinné" zrzavé monstrum. Věděla jsem předem, že takový aktivista bude potřebovat hodně času i pozornosti. Že mi ale nezbyde čas skoro na nic jiného....to by mě ve snu nenapadlo.

Ne, že by mi nějak bránil v odchodu z bytu nebo mi rozkousal běžecké boty, aby mi zabránil provozovat nějakou aktivitu. Jen se snažím skloubit vše co se dá s ním. S jeho denním rytmem, s jeho potřebami a v neposlední řadě s tím, aby se u toho nenudil.

Od doby co ho máme jsem například už 3x začínala ZNOVA  běhat. Vím, namítnete, že běhat můžu i s ním. Já namítám, že ne tak úplně. Les, kde by mohl být na volno je asi 2km od našeho domu, takže "začátečnické" tratě (kolem 3km) jsou bohužel městem (nebo na dráze kam psi nesmí). Vzhledem k tomu, že se nechci každé tři metry zastavovat, aby se milostivý pán vyčůral a ani nehodlám být "tažena" v jeho šíleném psím tempu (to bych zvládla tak 10m), nezbývá mi nic jiného než tyto běhy absolvovat bez něj.

 

img_1218.jpg

Jenže to opět vyžaduje propracovaný time management (který mě mj. měli naučit ve škole - nenaučili), tedy nejdříve unavit psa (nikoliv sebe) tak, aby alespoň hodinu až dvě klidně spal. To se mi většinou nepodaří, neboť po dvouhodinové aktivitě se psem většinou odpadnu dřív než on a o nějakém běhání nemůže být řeč.

Navíc se snažíme vést Baxe k jeho vrozené lovecké práci...to taky není žádná sranda a zabírá docela dost času i sil. Běhání po poli má mi být asi náhradou.

Nechápejte mě špatně, nestěžuju si, že mám doma malého ďábla. Jen bych si chtěla párkrát do týdne uloupit trochu času na MÉ aktivity jako je plavání, běh nebo nákupy. To vše bez toho, aniž bych měla výčitky svědomí, že našeho psíka zanedbávám. Jeho pohled když odcházím z domu totiž není zrovna veselý a tak si každou "zbytečnou" aktivitu velmi dobře rozmyslím.

Je to náš miláček a my mu podřídili náš životní rytmus. Právě on nám toho dává strašně moc...mnohem víc než my kdy dáme jemu.

 

Zpět

Kontakt

Barbora Bažanowská
Slatina 24
Slatina u Bílovce
742 93
CZ

+420 724 522 464

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode